!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali Başlıyor

/

!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 2002’den bu yana her yıl 85.000 sinemaseveri İstanbul, Ankara ve İzmir’de bir araya getiriyor.  Bu yıl 18’incisi yapılacak olan !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali 13-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da, 19-22 Eylül’de ise İzmir ve Ankara’da düzenlenecek. Tamamen yeni bir ekiple yoluna devam eden festival, !f Galalar, !f Efsaneler, !f Belgeseller gibi birçok farklı seçkiyle izleyici karşısında olacak.

!f İstanbul çatısı altında bu yıl hayat bulan yepyeni bir platform da var: !f X. !f X; yenidoğan bağımsız filmlere, öğrenme aşkıyla dolu, ruhu genç sinemacılara alternatif bir paylaşım alanı yaratmayı amaçlıyor. Sinemanın mutfağına girilen 5 günlük profesyonel paylaşım platformu olarak ilk kez hayat bulacak olan !f X, film profesyonelleri ve profesyonelleşmek isteyen herkes ile buluşmayı amaçlıyor.

Festivalin jüri üyeleri

Keş!f kategorisi, Michel Franco’nun jüri başkanlığında Barış Saydam ve Deniz Eyüboğlu Aydın ile en iyiyi arayacak. !f Ulusal kategorisindeki seçimleriyse jüri başkanı Ezel Akay önderliğinde Damla Sönmez ve Asja Krsmanovic yapacak. Türkiye’den Kısalar kategorisinin en iyisini de jüri başkanı Anna Henckel-Donnersmarck ile Ayçe Kartal seçecek. 

Programın detaylı bilgisine festivalin web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Son yazılar: Etkinlikler

26. İstanbul Caz Festivali

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, gerçekleştirilen festival ‘Caza Dokunan Eller’ sloganıyla

Zengin Mutfağı

Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının