Hakkımızda

1959 yılında, kurucu üyelerden Turgut Ekin’in dayısının evinindeki bir oda adres gösterilerek kurulan İFSAK bugün 60 yaşında. Üreten, düşünen ve paylaşan 1.200 üyesi ile, haftanın her günü dolup taşan eğitim, etkinlik yapılan salonlarıyla,  her yıl açtığı onlarca sergiyle Türkiye’nin en büyük fotoğraf ve sinema derneği, ilklerle dolu olan tarihine yeni bir ilk ekliyor: İFSAK Blog.

İnsan doğar, öğrenir ve düşünür. Bilginin ve düşüncenin aktarımı, paylaşımı, ilk insandan günümüz uygarlığına uzanan çok uzun yolun ilk adımıdır.  Mağara duvarı resimleriyle başlayan bu büyük uğraş, yazının icat edilmesi ile insanın bildiğini, fark ettiğini, hissettiğini kalıcı hale getirmesini sağlamıştır. İnsanlık belleği bu sayede geçmişten öğrendikleriyle geleceğini kurgulayabilmiştir.

İFSAK Blog, İFSAK’ın yıllar içinde farklı isimlerle gerçekleştirdiği, görsel sanat temalı yayıncılık faliyetlerine eklenen yeni, çağdaş ve önemli bir halka ekleme çabasıdır.

İFSAK Blog, başta görsel sanatlar olmak üzere, tüm sanatlara sayfalarını açan bir yayındır. Seyreden, okuyan , üreten, herkesin değerli bilgilerini, tecrübelerini, duygularını, düşüncelerini paylaşmasını sağlayan bir araçtır. Bu araç önemlidir, çünkü PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR!

İFSAK Blog bir çağrıdır. Bildiğini paylaşmak, düşündüğünü yaymak, gördüğünü göstermek, duygusunu görünür yapmak isteyen, eli kalem tutan herkese yapılmış açık bir çağrıdır.

Yaratıcı fikirlerin sadece eleştirinin, tartışmanın serbest olduğu topluluklarda ortaya çıktığı tartışılmaz bir gerçektir. İFSAK, yalnızca kendi çatısı altında değil tüm coğrafyalarda, tüm topluluklarda  güzele, faydalıya, mutluluğa doğru değişimin üreterek, paylaşarak, ürettiğini tartışarak sağlanacağını biliyor. İFSAK Blog eleştirisini, önerisini, farklılığını, ürettiğini duyurmak, paylaşmak isteyen duyarlı insanlara yapılmış bir çağrıdır.

İFSAK Blog, 1959 yılın İFSAK çatısı altında başlayan, amatörlerin uzun yolculuğunun yeni bir kilometresi, yeni bir hedefidir.

60 yıldır olduğu gibi, bugün de birlikte üretelim, birlikte paylaşalım.

İFSAK Blog yayında!