İFSAK- Hakkında

İFSAK

1959 yılında Nurettin Erkılıç başkanlığında kurulmuş, ülkemizde fotoğraf ve sinema sanatının öğrenilmesini, yaygınlaşmasını, gelişmesini sağlamak için kurulmuş bir dernektir. Aynı zamanda bu alanlarda üretim yapanlar arasında dayanışma, ortak çalışma kültürünü oluşturmak, kişilerin sahip olduğu becerileri geliştirmek kuruluş amaçları arasındadır.

İFSAK 60 yıllık tarihi boyunca, fotoğraf ve sinema alanında ilklerin adresi olmuştur.  İlk Fotoğraf Günleri, İlk Uluslararası Yarışma, İlk Kısa Film yarışması ve Şenliği, İlk Fotoğraf Bienali bu ilklerden sadece bir kaçıdır. İFSAK bugün 1200’ü aşan üye sayısı ile, yalnızca kendi alanında değil, tüm Türkiye’de önemli bir sivil toplum örgütüdür.

İFSAK’ın 1964 yılında başladığı temel fotoğraf seminerleri günümüzde kadar hiç ara verilmeden devam ediyor. Yalnızca temel seminer değil, onlarca başlıkta fotoğraf atölyeleri eğitimlerine devam etmektedir. Yalnızca İFSAK üyelerinin katılabileceği fotoğraf grupları nitelikli üretimlerine devam etmektedirler.

İFSAK İstiklal Caddesinde 3 kata yayılan lokalinde haftanın en az iki günü fotoğraf, sinema, edebiyat ana başlıklarında çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. İstanbul’da en fazla etkinlik yapan kültür sanat kurumudur.

İFSAK bugün 60 yaşında. Bugün de kurucu üyelerimiz gibi cesaretle, keyifle, fedakarca üretmeye, eğitmeye, paylaşmaya  devam ediyoruz.

Beraber Üretelim, Beraber Paylaşalım!

www.ifsak.org.tr

İFSAK Instagram Hesabı

İFSAK Facebook Sayfası