Portfolyo: Emir Sevim/ Eminönü’nden Karaköy’e

//

İstanbul tarihin en eski ve en önemli şehirlerinden biridir. Eminönü ve Karaköy bölgesi de İstanbul’un eskiden beri en hareketli ve kalabalık yerlerinin başında gelmektedir. Benim de, bir sokak fotoğrafçısı olarak, en çok fotoğraf çektiğim yer Eminönü ve Karaköy arasıdır. Bu bölgede Türkiye’nin ve dünyanın farklı yerlerinden gelen insanları gözlemliyoruz.

Tarihi açıdan önemli bir bölge olduğu için bu bölgedeki hareketlilik bana her zaman farklı fotoğraflar çekme fırsatı sağlıyor.

Her an sürprizlerle dolu bir bölgedir. Her geldiğimde aynı yerlerde farklı fotoğraflar çekebiliyorum. Bu benim için ve diğer fotoğrafçılar için çok önemli. Fotoğraf hayatım boyunca her zaman bu bölgede fotoğraf çekmeye devam edeceğim.

***************

İFSAK, kurulduğu günden itibaren tüm fotoğraf meraklılarının ürettiği etkili fotoğrafları, çarpıcı sergileri daha çok insana ulaştırmak için çabalamıştır. Sergiler, fotoğraf gösterileri, fotoğraf günleri, uluslararası yarışmalar bu çabaların sonuçları olarak ortaya çıkmıştır.

60. yılında İFSAK, bu çabalara bir halka daha ekliyor: Akılda kalan fotoğraflardan oluşturduğunuz güçlü portfolyolarınızı, daha çok fotoğraf meraklısına ulaştırmanız için, İFSAK Blog’un sayfalarını sizlere açıyoruz.

Yayınlanmasını istediğiniz portfolyolarınızı (ziplenmiş halde) ifsakblog@gmail.com adresine gönderebilirsiniz (diğer koşullar için tıklayınız). Böylece fotoğraflarınız dijital olarak daha fazla fotoğraf meraklısına ulaşabilecektir.

60 yıldır olduğu gibi, bugün de Beraber Üretelim, Beraber Paylaşalım!

***********

Emir Sevim hakkında,

1991 yılında İstanbul’da doğdum. Beykent Üniversitesi Sinema-Tv Bölümü mezunuyum. Fotoğraf çekmeye 2011-12 yıllarında üniversite zamanında başladım. Yaklaşık 4-5 yıldır sokak fotoğrafları üretiyorum.

2021 yılı başında Türkiye’deki en önemli sokak fotoğrafı kolektifi olan Turkuaz Street Kolektif’i üyesi oldum. Sokağın ruhunu, dokusunu, ritmini, duygusunu, garipliklerini yakalamayı seviyorum.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Son yazılar: Fotoğraf

Kara Kedi ve Ünlü Besteci

Çağdaş müziğin oluşumunda dünyaca ünlü birçok bestecinin rolü vardır. İşte bunlardan biri de çizgi dışı yapıtlarıyla…

Barbaros Kadınları Projesi

Bu yazı, İFSAK Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Grubu’ndan Didem Nuhoğlu Utar tarafından hazırlanmıştır. . . . .…

Büyülü Gerçeklik

20. yüzyıla yaklaşırken sanatçılar rönesans dönemine kıyasla, dünyayı olduğu gibi değil, içsel duygularını ve fantezilerini gerçeklikten…

Banktaki Yalnız Adam

Yazarların en büyük düşüdür, Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanmak. Ya da başka bir deyişle, İsveç’in verdiği dinamiti…