Portfolyo: Muhsin Atak

/

İFSAK Blog’da paylaştığım fotoğrafların çoğu Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nde çalıştığım döneme ait fotoğraflardır. Bu seçki, usta fotoğrafçı Tuğrul Çakar’ın deyimiyle “Hafta Sonu Fotoğrafçısı” olarak izinli günlerimde ve genelde hafta sonları ağırlıklı olarak Ankara ile İstanbul’da çekilmiş fotoğraflardan oluşmaktadır. Belli bir projeye bağlı kalmadan sinema filmlerinden ve fotoğrafçılık kitaplarından öğrendiğim kompozisyon kurallarını uygulamaya gayret ederek çektiğim bu fotoğraflar 2011 ve 2019 yılları arasında çekilmiştir.

*******************

İFSAK, kurulduğu günden itibaren tüm fotoğraf meraklılarının ürettiği etkili fotoğrafları, çarpıcı sergileri daha çok insana ulaştırmak için çabalamıştır. Sergiler, fotoğraf gösterileri, fotoğraf günleri, uluslararası yarışmalar bu çabaların sonuçları olarak ortaya çıkmıştır.

60. yılında İFSAK, bu çabalara bir halka daha ekliyor: Akılda kalan fotoğraflardan oluşturduğunuz güçlü portfolyolarınızı, daha çok fotoğraf meraklısına ulaştırmanız için, İFSAK Blog’un sayfalarını sizlere açıyoruz.

Yayınlanmasını istediğiniz portfolyolarınızı (ziplenmiş halde) ifsakblog@gmail.com adresine gönderebilirsiniz (diğer koşullar için tıklayınız). Böylece fotoğraflarınız dijital olarak daha fazla fotoğraf meraklısına ulaşabilecektir.

60 yıldır olduğu gibi, bugün de Beraber Üretelim, Beraber Paylaşalım!

*******************

Muhsin Atak hakkında;

1984 Tatvan doğumluyum. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunuyum. Üniversitedeki eğitimim sırasında ulusal televizyon kanallarında stüdyo kameramanlığı ve teknik işlerde çalıştım. 2010 yılında Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği’nde (AFSAD) Temel Fotoğrafçılık Eğitimi aldım. 2011 yılında Ankara Trabzon Vakfı Fotoğrafçılık Kulübüne üye oldum. Vakıfta Muammer Zeki Güven öncülüğündeki eğitimle fotoğraf tekniğimi geliştirdim. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünde Bülent Boz’un kurduğu Yaban Hayatı Fotoğrafçıları ekibiyle Anadolu’nun birçok yerine fotoğraf seyahatlerinde bulunarak Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın fotoğraf arşivini zenginleştirip çeşitlendirdik. Fotoğrafçılığa Tarım ve Orman Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü Basın Enformasyon Birimi’nde devam etmekteyim.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Son yazılar: Fotoğraf

Renklerin Dili

Fotoğrafta Renk Çağrışımları Renkler güçlü bir iletişim aracıdır. Fotoğraflarda bir eylemi bildirmek, izleyicinin duygularını, ruh halini…

Foto-Virtüözüte

Malûmları olduğu üzere virtüöz kelimesi, daha ziyade müzik alanı için dillendirilir. Herhangi bir müzik enstrümanını ortalamanın…

Gestalt Kompozisyon İlkeleri

(Fotoğrafta Kompozisyon – Gestalt yaklaşımı) Bu yazımızda, “Fotoğrafta Kompozisyon” konusuna Gestalt ilkeleri ile yaklaşacağız. Gestalt, Alman…