Portfolyo: Gökhan Arer

//

2015 yılında oğluma almış olduğum bir fotoğraf makinesi ile bu sihirli dünyaya adım attım. Fotoğraf Atölyesi isimli bir kursta temel fotoğraf eğitimi aldım. Bu kursta tanıştığım bir fotoğraf eğitmeni sayesinde sokak fotoğrafı ile tanıştım ve bende tutku haline geldi. İş harici zamanımın büyük bir bölümünde sokak fotoğrafı çekmeye çalışıyorum.

Fotoğraf çekimi için tercih ettiğim yerler ‘Fotoğrafın Kutsal Toprakları’ diye adlandırdığımız Sirkeci, Eminönü ve Karaköy olmaktadır. Fotoğraflarımın merkezinde genellikle insan vardır ve gerçekleşen sürprizlerin tanığı olmak, o sahneleri ölümsüzleştirmek tutkumun en önemli ve keyifli tarafıdır. Bazen de o sahneleri üst üste veya yan yana getirerek gerçeğinden farklı bir çerçeve ile anlatıp sunmak başka bir deyişle illüzyon yaratmaya çalışmak başka bir mutluluk yaratmaktadır. 

Fotoğraflarımda, hayatın her yanını kaplayan stresten uzak, biraz da mizahi bir bakış açısıyla kadrajlarımı oluşturmaya gayret ediyorum. Fotoğrafı bir cümle ile anlatmam gerekirse;

Yan etkisi sadece huzur ve mutluluk olan bir antidepresandır, fotoğraf.

Fotoğrafla kalın, sevgiler.

******************

İFSAK, kurulduğu günden itibaren tüm fotoğraf meraklılarının ürettiği etkili fotoğrafları, çarpıcı sergileri daha çok insana ulaştırmak için çabalamıştır. Sergiler, fotoğraf gösterileri, fotoğraf günleri, uluslararası yarışmalar bu çabaların sonuçları olarak ortaya çıkmıştır.

60. yılında İFSAK, bu çabalara bir halka daha ekliyor: Akılda kalan fotoğraflardan oluşturduğunuz güçlü portfolyolarınızı, daha çok fotoğraf meraklısına ulaştırmanız için, İFSAK Blog’un sayfalarını sizlere açıyoruz.

Yayınlanmasını istediğiniz portfolyolarınızı (ziplenmiş halde) ifsakblog@gmail.com adresine gönderebilirsiniz (diğer koşullar için tıklayınız). Böylece fotoğraflarınız dijital olarak daha fazla fotoğraf meraklısına ulaşabilecektir.

60 yıldır olduğu gibi, bugün de Beraber Üretelim, Beraber Paylaşalım!

*******************

Gökhan Arer hakkında,

1970 İstanbul doğumluyum. Kadıköy Anadolu Lisesi ve ardından İstanbul Teknik Üniversitesini bitirdim. Kimya Yüksek Mühendisiyim. Evliyim ve bir oğlum var. Profesyonel iş hayatımı takiben 2012 yılından bu yana kendi şirketimde çalışma hayatına devam etmekteyim.

1 Yorum

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Son yazılar: Fotoğraf

‘ŞÖLEN’ Hakkında

Pers mitolojisinde anlatılan bir mite göre Ahura Mazda ilk insan çiftini cennet bahçesinde tek bedende yaşamlarını…

Renklerin Dili

Fotoğrafta Renk Çağrışımları Renkler güçlü bir iletişim aracıdır. Fotoğraflarda bir eylemi bildirmek, izleyicinin duygularını, ruh halini…

Foto-Virtüözüte

Malûmları olduğu üzere virtüöz kelimesi, daha ziyade müzik alanı için dillendirilir. Herhangi bir müzik enstrümanını ortalamanın…