Portfolyo: Sebahattin Özveren

/

Fotoğraf Çekmek Güzeldir !

Sadece fotoğraf makinası ile yakaladığımız o güzel an’ı kestetmiyorum elbette.

Fotoğraf sayesinde sevmeyi, sevilmeyi, saygı duymayı öğrendim diyenleri duyarsın kimi zaman. Fotoğrafın peşinden gittiğim için hiç gitmeyeceğim yerlere, coğrafyalara gittim diyenleri de.

Fotoğraf sayesinde birçok dost, arkadaş edindim diyenleri de duymuşsunuzdur. Hiç unutamayacağım acı tatlı anılarım oldu diyenleri de.

Fotoğraf çekerken kendimi geliştirdim diyenleri de.

Hatta fotoğraf sayesinde hayata tutundum diyenleri de duymuşsunuzdur.

İşte böyle onlarca nedeni vardır fotoğraf çekmeyi güzel yapan.

Fotoğraf nedir? Aslında duygu ve düşüncelerimizi başkalarına ulaştırmanın yollarından biri, sadece bir tanesidir “fotoğraf”.

İşte  o duygu ve düşüncelerimizi buluşturabileceğimiz fotoğraf ‘ın peşinden gitmenin heyecanı bizi sürükler. Bir de bakmışsın bir “tutku”ya dönüşür. 

Bu tutku bazen bir kitaba bile sığdıramayacağın bir duyguyu bir kareye yükler. Bazen bir acıyı taşır, bazen bir mutluluğu bazen de bir belge, bir hatıra, bir ironi, bir mesajdır, bazende sadece güzel bir manzaradır. 

Neyi yüklersen/yükleyebilirsen onu taşır götürür o duyguların ortağı olan yada olmayan insanlarla buluşturur. 

Fotoğraf çekmek güzeldir!

*******************

İFSAK, kurulduğu günden itibaren tüm fotoğraf meraklılarının ürettiği etkili fotoğrafları, çarpıcı sergileri daha çok insana ulaştırmak için çabalamıştır. Sergiler, fotoğraf gösterileri, fotoğraf günleri, uluslararası yarışmalar bu çabaların sonuçları olarak ortaya çıkmıştır.

60. yılında İFSAK, bu çabalara bir halka daha ekliyor: Akılda kalan fotoğraflardan oluşturduğunuz güçlü portfolyolarınızı, daha çok fotoğraf meraklısına ulaştırmanız için, İFSAK Blog’un sayfalarını sizlere açıyoruz.

Yayınlanmasını istediğiniz portfolyolarınızı (ziplenmiş halde) ifsakblog@gmail.com adresine gönderebilirsiniz (diğer koşullar için tıklayınız). Böylece fotoğraflarınız dijital olarak daha fazla fotoğraf meraklısına ulaşabilecektir.

60 yıldır olduğu gibi, bugün de Beraber Üretelim, Beraber Paylaşalım!

*******************

Sebahattin Özveren hakkında;

1963’te doğdu.

1988’de İTÜ İşletme Mühendisliği’nden mezun oldu.

1997’de İFSAK üyesi oldu. 2001-2002 döneminde saydam dalında İFSAK başarı ödülünü aldı.  İFSAK 120. dönem “Kıyıdan Başladık” ve 164. dönem Boğazın İncileri “Vapurlar” adlı projelerinin danışmanlığını yaptı. 2005 yılında 10. İstanbul Saydam Günleri kapsamında “Düşünüze Sığar mı Hiç İstanbul” adlı fotoğraf gösterisini gerçekleştirdi. 

2009’da AFIAP ünvanını kazandı.

Birçok karma fotoğraf sergisinde ve gösterisinde bulundu. 

Ulusal ve Uluslararası birçok yarışmada dereceleri var. 

Evli ve bir çocuğu var.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Son yazılar: Fotoğraf