Portfolyo: Çağdaş Kul / Görsel Deneyimlerimiz

/

Fotoğrafa olan yaklaşımım; görsel deneyimler aracığıyla, çevreme karşı duyarlı olma arayışımı içeriyor.

Genellikle zamanı, mekanı vurgulama ve belgeleme ihtiyacı hissetmiyor oluşum, ürettiğim fotoğrafın öznel olması isteğinden kaynaklanıyor.

Renklerin, ışığın, yansımaların ve imgelerin izleyicide yarattığı dolaysız, dürtüsel ya da şiirsel etkinin fotoğrafta daha heyecan verici olduğunu düşünüyorum ve bu anlayışla, ruhumu ve fotoğraflarımı beslemeye çalışıyorum.

******************

İFSAK, kurulduğu günden itibaren tüm fotoğraf meraklılarının ürettiği etkili fotoğrafları, çarpıcı sergileri daha çok insana ulaştırmak için çabalamıştır. Sergiler, fotoğraf gösterileri, fotoğraf günleri, uluslararası yarışmalar bu çabaların sonuçları olarak ortaya çıkmıştır.

60. yılında İFSAK, bu çabalara bir halka daha ekliyor: Akılda kalan fotoğraflardan oluşturduğunuz güçlü portfolyolarınızı, daha çok fotoğraf meraklısına ulaştırmanız için, İFSAK Blog’un sayfalarını sizlere açıyoruz.

Yayınlanmasını istediğiniz portfolyolarınızı (ziplenmiş halde) ifsakblog@gmail.com adresine gönderebilirsiniz (diğer koşullar için tıklayınız). Böylece fotoğraflarınız dijital olarak daha fazla fotoğraf meraklısına ulaşabilecektir.

60 yıldır olduğu gibi, bugün de Beraber Üretelim, Beraber Paylaşalım!

*******************

 

Çağdaş Kul Hakkında;

29 yaşında, İstanbul’da yaşamaktadır. Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. Sokak fotoğrafçılığına olan tutkusu üç yıldır devam etmektedir. Çeşitli fotoğraf projeleri üzerine çalışmaktadır. Miami Street Photography Festival 2019-2020, Spi Awards 2019 Brussel Street Photography festival 2019, 212 Photography İstanbul 2020 yarışmalarında finalist olmuştur. Uluslararası sokak fotoğrafı kolektifi olan Through The Lands’in üyesidir.

Çağdaş Kul‘un fotoğraflarına Instagram hesabından ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Son yazılar: Fotoğraf

‘ŞÖLEN’ Hakkında

Pers mitolojisinde anlatılan bir mite göre Ahura Mazda ilk insan çiftini cennet bahçesinde tek bedende yaşamlarını…

Renklerin Dili

Fotoğrafta Renk Çağrışımları Renkler güçlü bir iletişim aracıdır. Fotoğraflarda bir eylemi bildirmek, izleyicinin duygularını, ruh halini…

Foto-Virtüözüte

Malûmları olduğu üzere virtüöz kelimesi, daha ziyade müzik alanı için dillendirilir. Herhangi bir müzik enstrümanını ortalamanın…