Portfolyo : Hakan Bıyıklıoğlu / Şehrin Halleri

/
İçinde yaşadığımız veya ziyaret ettiğimiz şehirler belki de gördüğümüzden çok daha fazlasıyla dolu. Önünden geçerken kafamızı çevirip bakmaya değer görmediğimiz sokaklar, demir yapılar, otobüs durakları ve sokağın diğer elementleri sihirli bir şekilde estetiğe dönüşebilir. Üzerlerine düşen bir gölge, bir silüet, yakınındaki minik bir su birikintisi ve gizli geometri etrafımızdaki güzellikleri ortaya çıkarır. Bu portfolyo Şehrin Halleri sunumundan bir kesit. Şehrin Halleri bu güzellik ve estetiği arıyor. 

*******************

İFSAK, kurulduğu günden itibaren tüm fotoğraf meraklılarının ürettiği etkili fotoğrafları, çarpıcı sergileri daha çok insana ulaştırmak için çabalamıştır. Sergiler, fotoğraf gösterileri, fotoğraf günleri, uluslararası yarışmalar bu çabaların sonuçları olarak ortaya çıkmıştır. 60. yılında İFSAK, bu çabalara bir halka daha ekliyor: Akılda kalan fotoğraflardan oluşturduğunuz güçlü portfolyolarınızı, daha çok fotoğraf meraklısına ulaştırmanız için, İFSAK Blog’un sayfalarını sizlere açıyoruz. Yayınlanmasını istediğiniz portfolyolarınızı (ziplenmiş halde) ifsakblog@gmail.com adresine gönderebilirsiniz (diğer koşullar için tıklayınız). Böylece fotoğraflarınız dijital olarak daha fazla fotoğraf meraklısına ulaşabilecektir. 60 yıldır olduğu gibi, bugün de Beraber Üretelim, Beraber Paylaşalım!

*******************

Hakan Bıyıklıoğlu hakkında; İstanbul’da doğan Hakan Bıyıklıoğlu, Boğaziçi ve Bilkent Üniversitelerindeki eğitiminden sonra, Southeast Missouri Eyalet Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri bölümünden mezun olmuştur. Halen bilişim sektöründe iş yazılımları konusunda çalışmaktadır.   Fotoğrafla çok eskilerde tanışıp, uzun bir aranın ardından dijital fotoğrafçılığa dönen ve son yıllarda yurt dışı basılı ve görsel medyada fotoğrafları yayınlanmış olan Hakan, halen hem bireysel olarak, hem de çeşitli proje grupları dahilinde fotoğraf çalışmalarına devam etmektedir.    Fotoğraflarında, sıradan mekan ve sokaklarda nadir açılar ve anlar yakalamaya çalışır. Işık ve gölge oyunları, geniş mekanlar, minimize insan ve objeleri, dingin biçimde aktarmayı hedefler.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Son yazılar: Fotoğraf

Kara Kedi ve Ünlü Besteci

Çağdaş müziğin oluşumunda dünyaca ünlü birçok bestecinin rolü vardır. İşte bunlardan biri de çizgi dışı yapıtlarıyla…

Barbaros Kadınları Projesi

Bu yazı, İFSAK Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Grubu’ndan Didem Nuhoğlu Utar tarafından hazırlanmıştır. . . . .…

Büyülü Gerçeklik

20. yüzyıla yaklaşırken sanatçılar rönesans dönemine kıyasla, dünyayı olduğu gibi değil, içsel duygularını ve fantezilerini gerçeklikten…

Banktaki Yalnız Adam

Yazarların en büyük düşüdür, Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanmak. Ya da başka bir deyişle, İsveç’in verdiği dinamiti…