Portfolyo: Özkan Samioğlu/ Basket Sahası

/

Sevgili arkadaşlar,

Harika görüntüler sergileyen gösterişli mekanlar, manzaralardan ziyade; dikkat çekmeyen, sıradan “şey”ler ve onların ayrıntıları, fotoğraf üretmede bana daha çok keyif vermektedir. Çerçeveye, kişisel yaklaşımımı ne kadar çok aktarabilirsem o derece mutlu olmaktayım. Zaten, adınıza bir şeyler üretip sizi anlatan işler üretmenin yolu bu değil mi! Bu düşünce ile “ya burdan ne çıkar!“ denilip üstünde pek durulmayacak bir halka açık bir basketbol sahasında zaman zaman  düşünerek, kurgulayarak çalıştım.

Küçük, az öğeli ayrıntılar bazen bütünü anlatmakta çok daha etkili olmaktadır.

Merak ettiğiniz şeyler olursa, cevaplamaktan mutlu olurum. İyi seyirler.

*******************

İFSAK, kurulduğu günden itibaren tüm fotoğraf meraklılarının ürettiği etkili fotoğrafları, çarpıcı sergileri daha çok insana ulaştırmak için çabalamıştır. Sergiler, fotoğraf gösterileri, fotoğraf günleri, uluslararası yarışmalar bu çabaların sonuçları olarak ortaya çıkmıştır.

60. yılında İFSAK, bu çabalara bir halka daha ekliyor: Akılda kalan fotoğraflardan oluşturduğunuz güçlü portfolyolarınızı, daha çok fotoğraf meraklısına ulaştırmanız için, İFSAK Blog’un sayfalarını sizlere açıyoruz.

Yayınlanmasını istediğiniz portfolyolarınızı (ziplenmiş halde) ifsakblog@gmail.com adresine gönderebilirsiniz (diğer koşullar için tıklayınız). Böylece fotoğraflarınız dijital olarak daha fazla fotoğraf meraklısına ulaşabilecektir.

60 yıldır olduğu gibi, bugün de Beraber Üretelim, Beraber Paylaşalım!

*******************

Özkan Samioğlu hakkında;

1951 Gümülcine /İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. İFSAK’ta 2009 yılında eğitim alarak fotoğrafa başladı. Yurtiçi ve yurt dışında karma ve kişisel sergiler gerçekleştirmiştir. Ayrıca kişisel üç fotoğraf kitabı mevcuttur. Bunlar: 1- Gölgenin Işığında 2- Bir İstanbul Hanımefendisi Necla Hanım Teyze 3- Kumüstü Yaşamlar. İFSAK’ta dört dönem Işık-Gölge Atölyesi yönetmiştir. AFIAP ünvanına sahiptir.

Yorum Sayıları: 2

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Son yazılar: Fotoğraf

‘ŞÖLEN’ Hakkında

Pers mitolojisinde anlatılan bir mite göre Ahura Mazda ilk insan çiftini cennet bahçesinde tek bedende yaşamlarını…

Renklerin Dili

Fotoğrafta Renk Çağrışımları Renkler güçlü bir iletişim aracıdır. Fotoğraflarda bir eylemi bildirmek, izleyicinin duygularını, ruh halini…

Foto-Virtüözüte

Malûmları olduğu üzere virtüöz kelimesi, daha ziyade müzik alanı için dillendirilir. Herhangi bir müzik enstrümanını ortalamanın…