KADFEST Uluslararası Kadıköy Festivali Başlıyor

/

22 Temmuz’da “Yıldızlar Altında Sinema” ile Kalamış Park’ında başlayacak olan “KADFEST” Uluslararası Kadıköy Festivali; 22 Ağustos-27 Ağustos tarihleri arasında Moda’da bulunan karşılıklı iki okul, İstanbul Kadıköy Lisesi ve Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin bahçesinde Çizgi ve Sahaf Günleri’yle devam edecek. Festival, 25-28 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan caz günleri ile 28 Eylül’de sona erecek.

AÇIK HAVADA ORKESTRA İLE SİNEMA KEYFİ  

Yumurcak / The kid


Sinematek/ Sinema Evi, Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor, 22-28 Temmuz akşamları Kalamış Parkı’nda “Yıldızlar Altında Sinema” keyfi yaşanacak. Açılış, Avrasya Filarmoni Orkestrası eşliğinde, sinemanın ünlü Şarlo’sunun sessiz filmi Yumurcak (The Kid) filmi ile olacak.

Sinema Haftası kapsamında, 7 gün boyunca, 7 ülkeden 7 filmin gösterimi olacak ve film gösterimleri etkinlik sürecinde saat 21:00’de başlayacak.

TarihFilm
22 Temmuz 2019 Pazartesi Yumurcak / The Kid
23 Temmuz 2019 Salı Zengin Mutfağı
24 Temmuz 2019 Çarşamba Tangolar: Gardel’in Sürgünü / El Exilio de Gardel: Tangos
25 Temmuz 2019 Perşembe Cherbourg Şemsiyeleri / Les Parapluies de Cherbourg
26 Temmuz 2019 Cuma Aşk Zamanı / Faa yeung nin wa
27 Temmuz 2019 Cumartesi Kadınlar Koğuşu / El Jaida
28 Temmuz 2019 Pazar Cennet Sineması / Nuovo Cinema Paradiso

ÇİZGİ VE SAHAF GÜNLERİ MODA’DA

Kitap koleksiyonerleri, çizgi roman, manga, karikatür yayıncıları ve sanatçıların katılacağı festivale, Avusturya’nın ünlü Kunst Karikatür Müzesi yöneticisi Gottfried Gusenbauer gazeteci ve çizgi roman uzmanı Didier Pasamonik, kartpostal koleksiyoncusu Sarkis Karamanuk ile Kahire ve Bulak baskıları kitap koleksiyoncusu Aly Abdelwahab Elsayed gibi birçok önemli sanatçı yer alacak. Atölye çalışmaları ve söyleşilerin yer alacağı festivalde ikinci el kitapseverler ve koleksiyoncular için mezatlar düzenlenecek. Festival alanında Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi ve Gençlik Sanat Merkezi’nden öğrenci ve öğretmenlerin katkılarıyla müzik dinletileri gerçekleşecek.

FESTİVAL CAZ GÜNLERİ İLE SON BULACAK

Berlin Caz Orkestrası JayJayBeCe ile Kalamış Parkı’nda açılışı gerçekleşecek olan caz günleri, 4 gün boyunca Yeldeğirmeni Sanat Merkezi ve Kalamış Parkı’nda yerli yabancı grupların yer alacağı konserler ile devam edecek. Goethe Enstitüsü’nün ortaklığında “Caz Almanya’yı Fethediyor” başlıklı serginin açılışı Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde yapılacak. Festival boyunca akademisyenler ve alanında uzman kişilerin Yeldeğirmeni Sanat’ta paneller düzenleyeceği etkinlikte film gösterimleri de yapılacak. Caz günleri, TRT İstanbul Radyosu Hafif Müzik ve Caz Orkestrası ile Kerem Görsev konseriyle izleyicilere veda edecek.

Ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Son yazılar: Etkinlikler

Delbekçi Kadınlar

Teknolojinin bir, belki de en kabul edilmemesi gereken yanı geleneklerin hayatımızdan çıkmasını hızlandırması olsa gerek. İlk…

Bir Haz da Olsa…

İnsan kendisinde Mutluluk ister Bir haz da olsa Bu haikunun sahibi on iki yaşındaki Defne Kanadlı.…

Öznel Kadın Tarihi İzinden Notlar

Bu yazı, İFSAK Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Grubu‘ndan Suzan Bayazıt tarafından hazırlanmıştır. ************** İFSAK Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları…

Ben-Sen-Onlar Sergisi Üzerine

Bu yazı, İFSAK Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Grubu‘ndan Tülin Safi tarafından hazırlanmıştır. ********* İdeoloji kendini, bir sanat…

29. Akbank Caz Festivali

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali bu yıl 17-27 Ekim tarihleri arasında…