Portfolyo: Metin Sel

/
Fotoğrafa ilgim İFSAK’ın Mali Müşavirler odasında verdiği seminerle başladı.

Fotoğraf çekmek bana bir çocuğun deniz kenarındaki çıplak ayaklı özgürlüğünü ve heyecanını hissettiriyor. Her fotoğrafımın içinde biraz da kendi hikayemin olduğunu düşünüyorum.

Çektiğim çocuk fotoğraflarında hayatın henüz başında olduğumu; yaşlı insan fotoğraflarında ise tecrübe, acı, olgunluk ve yaşanmışlık bana ne kadar yol aldığımı, neler yaşayarak buralara geldiğimi hatırlatıyor. Fotoğraflarımda, sokaktaki hayatı yaşamayı, duygu geçişlerini, fotoğrafını çektiğim insanlarla sohbet etmeyi ve sokaklarda kaybolup yeni insanlar keşfetmeyi seviyorum. Fotoğrafa başlayalı henüz 1 yıl oldu, o günden beri insanların hikayelerini vizörümden fotoğraflara yansıtmanın peşindeyim.

*******************

İFSAK, kurulduğu günden itibaren tüm fotoğraf meraklılarının ürettiği etkili fotoğrafları, çarpıcı sergileri daha çok insana ulaştırmak için çabalamıştır. Sergiler, fotoğraf gösterileri, fotoğraf günleri, uluslararası yarışmalar bu çabaların sonuçları olarak ortaya çıkmıştır. 60. yılında İFSAK, bu çabalara bir halka daha ekliyor: Akılda kalan fotoğraflardan oluşturduğunuz güçlü portfolyolarınızı, daha çok fotoğraf meraklısına ulaştırmanız için, İFSAK Blog’un sayfalarını sizlere açıyoruz. Yayınlanmasını istediğiniz portfolyolarınızı (ziplenmiş halde) ifsakblog@gmail.com adresine gönderebilirsiniz (diğer koşullar için tıklayınız). Böylece fotoğraflarınız dijital olarak daha fazla fotoğraf meraklısına ulaşabilecektir. 60 yıldır olduğu gibi, bugün de Beraber Üretelim, Beraber Paylaşalım!

*******************

Metin Sel hakkında; 1974 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdikten sonra 2015 yılında mali müşavir oldu. 2018 yılında üyesi olduğu  İFSAK‘ta “Temel Fotoğraf “, “Doğal Işıkta Portre”, “Sokak Fotoğrafçılığı” , “Fotoğrafta Grafik Yapı/ Işık ve Gölge” seminerleri ve atölyelerini aldı. Halen İFSAK bünyesindeki Sokak Fotoğrafçılığı Grubu‘nda yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Son yazılar: Fotoğraf

Gestalt Kompozisyon İlkeleri

(Fotoğrafta Kompozisyon – Gestalt yaklaşımı) Bu yazımızda, “Fotoğrafta Kompozisyon” konusuna Gestalt ilkeleri ile yaklaşacağız. Gestalt, Alman…