Portfolyo: Cumhur Uşar/ Farklı Açı

/

Fotoğrafın farklı bir alan olduğunu ilk başlarda anlamamıştım ama içine girdikçe çok daha farklı ama bir o kadar da ”etkili” olduğunu gördüm ve yaşadım.

Eğitim alırken kendimi geliştirmeye başladım ve şunu sordum kendime ”Neden hep aynı açıdan çekiyorum ki?”. Bu soru ile yola çıktığımda farklı açıdan çalışmalar ortaya çıkarmaya başladım. 

Evet ilk fotoğrafa başladığımda vasat çalışmalarım oldu lakin göz terbiyesi ve temel eğitim derken çalışmalarımın daha ”etkili” ve başarılı olduğunu görmeye başladım…

Fotoğrafı aynı açıdan değil farklı açıdan yakalamak önemlidir…

Ve İFSAK…  Tanışmamız araştırmalarım sonucu köklü bir aile olduğunu gösterdi bana ve ben de bu ailenin bir parçası olmaya karar verdim. Dolu dolu 1 yılı doldurdum bu ailede, ailenin bir üyesi olmaya da devam edeceğim… Saygılarımla…

*******************

İFSAK, kurulduğu günden itibaren tüm fotoğraf meraklılarının ürettiği etkili fotoğrafları, çarpıcı sergileri daha çok insana ulaştırmak için çabalamıştır. Sergiler, fotoğraf gösterileri, fotoğraf günleri, uluslararası yarışmalar bu çabaların sonuçları olarak ortaya çıkmıştır.

60. yılında İFSAK, bu çabalara bir halka daha ekliyor: Akılda kalan fotoğraflardan oluşturduğunuz güçlü portfolyolarınızı, daha çok fotoğraf meraklısına ulaştırmanız için, İFSAK Blog’un sayfalarını sizlere açıyoruz.

Yayınlanmasını istediğiniz portfolyolarınızı (ziplenmiş halde) ifsakblog@gmail.com adresine gönderebilirsiniz (diğer koşullar için tıklayınız). Böylece fotoğraflarınız dijital olarak daha fazla fotoğraf meraklısına ulaşabilecektir.

60 yıldır olduğu gibi, bugün de Beraber Üretelim, Beraber Paylaşalım!

*******************

Cumhur Uşar hakkında;

1989 Edirne Doğumluyum.. Bulgaristan göçmeni bir ailenin oğluyum… İlk, orta, liseyi Edirne’de okudum. Adnan Menderes Üniversitesi’nden mezun oldum. Eskişehir AÖF  Görsel – İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Programı, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümlerinde okumaktayım.. FIAP Fotoğrafçı Kartı’m bulunmakta. İFSAK’ın yanı sıra ANAFOD‘a (İstanbul Anadolu Yakası Fotoğraf Sanatı Derneği) da üyeyim. Katıldığım yarışmalarda 1 mansiyon ödülü aldım.

Fotoğrafa merakım çocukluğuma dayansa da, 2015 yılından bu yana ilgim arttı. O yıldan itibaren, sürekli fotoğraf çekmeye, çalışmalar üretmeye devam ediyorum…

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Son yazılar: Fotoğraf