Portfolyo: İpek Yıldız

/

Hobi olarak başladığım fotoğrafçılık zamanla duygu ve düşüncelerimi en iyi şekilde ifade edebildiğim sihirli bir alana dönüştü. Fotoğraf makinemle içinde bulunduğum anları yakalamanın ve onları ölümsüzleştirmenin değeri ise paha biçilemez :) 

Zamanımı, seyahat ederek yeni yerler keşfetmeye ve mutlulukla bağı olduğuna inandığım doğada olmaya ayırarak değerlendirmeye çalışıyorum. Ağırlıklı olarak doğa ve manzara fotoğrafı çekmeyi ve  gündelik hayatın içinden geçerken yakaladığım anları en sade şekilde yansıtmayı seviyorum.

Zaman bize verilen en kıymetli hediyelerden biri ve hızla akıp giden zamanın içinden değerli anları yakalamak ise bence en büyük zenginlik. 

Ve şimdi sözü fotoğraflarıma bırakıyorum…

*******************

İFSAK, kurulduğu günden itibaren tüm fotoğraf meraklılarının ürettiği etkili fotoğrafları, çarpıcı sergileri daha çok insana ulaştırmak için çabalamıştır. Sergiler, fotoğraf gösterileri, fotoğraf günleri, uluslararası yarışmalar bu çabaların sonuçları olarak ortaya çıkmıştır.

60. yılında İFSAK, bu çabalara bir halka daha ekliyor: Akılda kalan fotoğraflardan oluşturduğunuz güçlü portfolyolarınızı, daha çok fotoğraf meraklısına ulaştırmanız için, İFSAK Blog’un sayfalarını sizlere açıyoruz.

Yayınlanmasını istediğiniz portfolyolarınızı (ziplenmiş halde) ifsakblog@gmail.com adresine gönderebilirsiniz (diğer koşullar için tıklayınız). Böylece fotoğraflarınız dijital olarak daha fazla fotoğraf meraklısına ulaşabilecektir.

60 yıldır olduğu gibi, bugün de Beraber Üretelim, Beraber Paylaşalım!

*******************

1986 İstanbul doğumludur.

Fotoğrafa 2016 yılında İFSAK’tan aldığı temel eğitim semineri sonrasında katıldığı proje ile başladı. Derneğin çeşitli atölye gruplarında yer aldı. Ağırlıklı olarak doğa ve manzara fotoğrafları çekmektedir. İFSAK üyesidir.

Yorum Sayıları: 8

 1. Sevgili İpek,
  bizlerle paylaştığın bu güzel fotoğrafların için tebrik ederim. Emeğine sağlık, hepsini çok sevdim.
  Özellikle tek başına olan Ağacı çok beğendim. Yine başka bir ağaçlı kare, siyah-beyaz olan, lastiğin asılı olduğu ağaç, onu da çok beğendim.

  Bir tane siyah beyaz dağ fotoğrafı var, sanırım Uzun Pozlama. O da harika.

  Hepsi çok güzel, eline sağlık.
  Selamlar
  Hakan Hatay
  16/07/2020

  • Hocam değerli yorumlarınız beni çok mutlu etti, çok teşekkür ederim.
   Sevgiler..

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Son yazılar: Fotoğraf

Kara Kedi ve Ünlü Besteci

Çağdaş müziğin oluşumunda dünyaca ünlü birçok bestecinin rolü vardır. İşte bunlardan biri de çizgi dışı yapıtlarıyla…

Barbaros Kadınları Projesi

Bu yazı, İFSAK Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Grubu’ndan Didem Nuhoğlu Utar tarafından hazırlanmıştır. . . . .…

Büyülü Gerçeklik

20. yüzyıla yaklaşırken sanatçılar rönesans dönemine kıyasla, dünyayı olduğu gibi değil, içsel duygularını ve fantezilerini gerçeklikten…

Banktaki Yalnız Adam

Yazarların en büyük düşüdür, Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanmak. Ya da başka bir deyişle, İsveç’in verdiği dinamiti…